עם ריבוי מכשירי החשמל בבית גודלת גם צריכת החשמל, ישנם מקרים בהם גודל החיבור בבית יספיק לנו אך במקרים מסוימים עם ריבוי מכשירי חשמל הצורכים לא מעט חשמל קיים סיכוי שבעת הפעלת מספר מכשירים יוצר עומס על הלוח וכתוצאה מכך יקפוץ הפקק הראשי בלוח.

ישנם שני פתרונות עיקריים לבעיה זו.

  1. במידה והפקק הראשי שלנו בלוח הוא 25 אמפר נוכל להזמין את חברת החשמל ולבצע הגדלת חיבור לדרגה הבאה שהיא- 40 אמפר.
  2. במידה וכבר מסופק לנו גודל חיבור של 40 אמפר חד-פאזי מה שנצטרך לעשות הוא ליצור קשר עם חברת חשמל ולבצע הזמנה לגודל חיבור תלת פאזי של 40X3 אמפר.

מבחינת חברת החשמל, הגדלת חיבור לתלת-פאזי כרוכה בתשלום עבור ההגדלה ובנוסף תשלום עבור ביקורת חברת חשמל שבאה בעצם לבדוק את תקינות המתקן טרם ההגדלה. ( בית או בית עסק )

השלב החשוב ביותר הוא שלב ההכנה לביקורת חברת חשמל, את ההכנות לביקורת יבצע חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף, חשמלאי המוכר מטעם חברת החשמל ומורשה לבצע ביקורות.

איך נערכים לביקורת חברת חשמל ?

ההכנות לביקורת כרוכות בבדיקה מקיפה של הבית מבחינת תשתית החשמל, יש צורך לבדוק את כל תשתיות החשמל בבית, יש צורך לבדוק את כל אביזרי החשמל בבית, טיב הארקה וכל דבר אחר הקשור לתשתיות החשמל.

בנוסף, לצורך הגדלת חיבור לתלת-פאזי יש צורך להחליף את לוח החשמל ללוח תלת-פאזי, אביזרים תלת-פאזיים שונים מאביזרי החשמל הקיימים בלוח חד פאזי ולכן יש צורך לבצע התאמה לגודל החיבור החדש.

חייב לציין כי במידה וקיימים ליקויים ברשת החשמל בבית, יש צורך לטפל בכל ליקוי וליקוי טרם הזמנת ביקורת חברת חשמל, במידה ותוזמן ביקורת והבודקים יזהו ליקויים, תיכשל הביקורת והמשמעות של הכישלון הוא אי אספקת גודל החיבור החדש ותשלום בעבור ביקורת חוזרת.

כמה עולה להגדיל את חיבור החשמל בבית ?

חשוב לציין שהתשלום בעבור הגדלת חיבור לתלת-פאזי מתחלק לשניים, ישנו התשלום לחברת החשמל ומנגד ישנו תשלום לחשמלאי המוסמך שעורך את כל הבדיקות והעבודות המקדימות.

לחברת חשמל ישנם תשלומים קבועים המשתנים מעל לעת ולכן רצוי לברר איתם בשיחת טלפון קצרה מה המחיר סמוך לזמן בו אתם מעוניינים להגדיל את החיבור בביתכם.

התשלום לחשמלאי משתנה אף הוא, מה שגורם לשינוי המחיר יכול להיות גודל הלוח אותו צריך להתקין, מספר הליקויים הקיימים בביתכם ועוד…

מומלץ לקבוע עם חשמלאי מוסמך ביקור ולקבל הצעת מחיר מסודרת לאחר בדיקה בסיסית של תשתית החשמל בביתכם.

זקוקים למידע נוסף ? ניתן ליצור קשר כבר עכשיו בטלפון 0544-331121 ולקבל מידע ללא כל התחייבות מצדכם, שיהיה בהצלחה…

סגירת תפריט